Coś dla wszystkich kobiet!

Makijaż permanentny jest zabiegiem, w którym za pomocą specjalnych urządzeń medycznych oraz igły wprowadza się naturalne barwniki w zewnętrzne warstwy skóry. Składniki owych barwników są odpowiednio dobrane, by zagwarantować hypoalergiczność i tym samym wykluczyć podrażnienia i różnego rodzaju uczulenia skóry. Zabieg trwa maksymalnie trzy godziny.
Efekty makijażu permanentnego widoczne są od razu, lecz dopiero po kilku dniach, gdy wygoi się lekki obrzęk i zaczerwienienie nabierają ostatecznego wyglądu. Widoczne są nawet do pięciu lat po zabiegu.

 

 

Większość pań nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu, mimo że, zabiera on cenne poranne minuty. Makijaż permanentny pomaga zaoszczędzić czas, ale czy jest zupełnie bezpieczny?
Makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu, jednak do jego wykonania zamiast barwników chemicznych używa się tych powstałych na bazie ziół, a przede wszystkim wprowadza się go dużo płyciej. Jest niemal całkowicie bezpieczny i utrzymuje się na skórze od 2 do 5 lat, w zależności od intensywności użytego barwnika. Aby zatrzymać efekt na dłużej musi być powtarzany.

Koniec z makijażem?

Makijaż permanentny mimo że, utrzymuje się na skórze przez długi czas nie oznacza końca stosowania tradycyjnych kosmetyków. Barwnik nakładany jest jedynie na brwi, oczy i usta. Do pełnego wykończenia i uzupełnienia makijażu niezbędny jest tradycyjny róż, puder oraz tusz do rzęs. W niektórych salonach wraz z nałożeniem makijażu możliwe jest wyretuszowanie blizn, przebarwień wywołanych bielactwem lub zmianami trądzikowymi.

Stały makijaż to również wysokie koszty. Ceny za malowanie brwi wahają się między 600 a 900zł. Kontur ust to 600-700 zł, wypełnienie mieści się w granicach 800-1100zł, na makijaż oczu należy przeznaczyć ok. 600-700zł.

Jak to wygląda?

Każdy kto zdecyduje się na nałożenie makijażu permanentnego musi przygotować się na kilka niedogodności. Zabieg jest przede wszystkim bolesny, jego nasilenie uzależnione jest od indywidualnego progu wytrzymałości na ból. Mimo że partie twarzy do których wprowadzany jest barwnik pokrywane są specjalnym krem znieczulającym, to i tak część osób odczuwa dyskomfort. Przy nakładaniu barwnika na usta stosuje się znieczulenie dentystyczne, które obkurcza mięśnie i hamuje krwawienie.

Zabieg dzieli się na dwa, rozłożone w czasie etapy. Pierwszy to wprowadzenie pod skórę (ok. 0,3mm - 0,8mm) ziołowego barwnika. Dobór koloru to kwestia gustu, jednak najczęściej w przypadku ust wybiera się dwa kolory o 2-3 tony ciemniejszy od ich naturalnej barwy. Jeden podkreśla kontur a drugi służy do wypełnienia. Powieki "maluje się" czarnym lub czarno-brązowym barwnikiem. Do brwi wykorzystuje się różne odcienie szarości i brązu.

Po dwóch dniach od nałożenia pierwszej warstwy makijażu skóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupkami. Kiedy znikną (zazwyczaj są to 2 tygodnie) wykonuje się korektę makijażu, pozwala ona uniknąć nierówności i asymetrii powstałych przy pierwszym zabiegu. Czas potrzebny na jego wykonanie to od 30 do 120 minut. Tuż po zabiegu na twarz nakłada się zimne okłady mające zmniejszyć opuchliznę i zaczerwienie twarzy.

Skóra po nałożeniu makijażu permanentnego wymaga szczególnej pielęgnacji. Do mycia twarzy należy używać jedynie wody, ewentualnie delikatnego toniku lub mleczka do twarzy. Przez pierwszy tydzień warto unikać sauny oraz basenu, przez ok. 6 tygodni obowiązuje zakaz opalania .

Makijaż permanentny - czy na pewno jest bezpieczny?

Ból towarzyszący wykonywaniu tego typu makijażu nie jest jedynym zagrożeniem. Zbyt głębokie wkłucia mogą prowadzić do powstawania blizn . Szczególną uwagę należy zwrócić na sam salon, w którym wykonujemy zabieg. Jeśli nie jest wystarczająco sterylny, a kosmetyczka nie ma jednorazowych rękawiczek może dojść do zakażenie. Reakcje alergiczne wywołane przez barwnik, choć są możliwe zdarzają się bardzo rzadko.

Mimo że, tego typu zabieg nie niesie za sobą poważniejszych zagrożeń dla zdrowia nie wszyscy mogą z niego skorzystać. Odradza się go osobom z cukrzycą oraz chorobą nowotworową, kobietom w ciąży i karmiącym matkom. Decyzję o wykonaniu makijażu muszą odłożyć, do momentu całkowitego wyleczenia, zmagający się z opryszczką lub infekcjami.